Jednym z problemów, z jakimi walczą osoby zmagające się z nadwagą jest wchłanianie przez organizm tłuszczów. Odkładając się powodują wzrost wagi ciała, a także niebezpieczne oklejanie narządów wewnętrznych. Dlatego też w walce z nadwagą bardzo często wykorzystywane są środki redukujące problem tłuszczów. A jednym z takich środków jest calominal cena którego przystępna jest właściwie dla każdego.

Na czym polega działanie calominalu? Wbrew temu, co uważa wiele osób, calominal nie przyspiesza spalania. Robi za to coś znacznie lepszego- nie pozwala tłuszczom wchłonąć się w jelitach. Chitozan jest związkiem, który wiąże tłuszcze, nie dopuszczając, by zostały przez organizm strawione. Dzięki temu nie mają one żadnych szans, by w nim działać.
Im mniej organizm pobiera tłuszczu z pożywienia, tym mniej kalorii ma później do spalenia. Łatwiej też oczyszcza się z zalegających w nim toksyn. Dlatego też Calominal można uznać nie tylko za skuteczny, ale również za bardzo bezpieczny i zdrowy dla organizmu.