Tenis to wyjątkowa gra towarzyska. Regularne treningi trudno przecenić – mają wpływ na wydolność całego organizmu. To sport, który uczy koordynacji, zwiększa kondycję, wpływa na rozwój mięśni i koncentrację. Po jednym rozegranym meczu twoje ciało zalewa fala endorfin, jest to więc najlepszy sposób na dogłębny relaks. Jednak do gry w tenisa trzeba się przygotować.

I nie chodzi tylko o akcesoria tenisowe, chociaż oczywiście odpowiednia rakieta, buty i strój mogą znacznie pomóc początkującym. Większą wagę jednak należy przyłożyć do przygotowania ciała do wyczynów na korcie. Tenis jest jednak dość mocno wyczerpujący. To gra, która wymaga kondycji. Dlatego zanim zaczniesz grę, wcześniej przeprowadź kilka treningów wydolnościowych.
Bieganie, basen, jazda na rowerze czy stepper – to wszystko świetnie pomoże ci odnaleźć się na korcie i biegać za piłkami. A na początku tego biegania jest nieco więcej, niż samej gry. Dodatkowo warto wzmocnić mięśnie rąk – w tym celu przed treningiem kardio zrób kilka ćwiczeń siłowych.