Katedra i galerie

Nie ma chyba nikogo w Europie, kto nie potrafiłby powiedzieć czegoś o Florencji. Florencja to oczywiście miasto we Włoszech położone nad rzeką Arno, stolica regionu Toskanii, słynne przede wszystkim ze wspaniałej katedry oraz wielu galerii o bogatych zbiorach, z których najbardziej znaną jest Galeria Uffizi.

Przez wieki była to również siedziba Medyceuszy, potężnego arystokratycznego rodu. To oni stali za siłą i bogactwem dawnej Florencji, które dzisiaj możemy podziwiać w postaci licznych zabytków – w tym także miejskiego pałacu Medyceuszy.

Florencja, jako miasto zamożne, zawsze przyciągała również kupców. I dzisiaj znajduje się tutaj wiele luksusowych sklepów i marek, zwłaszcza na Ponte Vecchio, najstarszym florenckim moście, całkowicie – zgodnie z dawnym obyczajem – zamurowanym i zapełnionym sklepikami. Tak w renesansie, jak dzisiaj, przeważają wśród nich sklepy złotnicze.

Biorąc pod uwagę, że jako stolica regionu Florencja jest doskonale skomunikowana z mniejszymi – i tańszymi – miasteczkami Toskanii, nic nie powinno zatrzymywać turystów, którzy chcą odwiedzić to niezwykłe, pełne sztuki miasto.