Wielu osobom marzy się skok spadochronem. Jest to niesamowite przeżycie, którego wiele osób chciałoby spróbować. Jednak, aby wykonać skok, potrzebne jest ukończenie kursu. Nie każdy może sobie na to pozwolić.
Jest jednak świetne rozwiązanie dla osób chcących wyskoczyć ze spadochronem. Są nim skoki tandemowe, które polegają na tym, że skacze się w tandemie (duecie) z instruktorem. Obie osoby są ze sobą spięte, instruktor znajduje się za skoczkiem.
Aby wykonać taki skok tandemowy, nie ma potrzeby przechodzenia kursu, wystarczy, że nie ma się przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania takiego skoku. Plusem jest też to, że dzięki obecności instruktora, osoba skacząca przeżywa o wiele mniejszy stres. Mamy bowiem za sobą osobę niezwykle doświadczoną, która wykonała w życiu setki, jeśli nie tysiące skoków.
Chcąc wykonywać skoki tandemowe, nie należy się zbytnio obawiać. Należy jedynie wybrać renomowaną firmę, która takowe skoki organizuje. Działają one zazwyczaj przy aeroklubach. Same aerokluby również oferują często taką usługę.