Większość ludzi zna Meksyk z tego, co można zobaczyć na Półwyspie Jukatanskim w super-kurorcie Cancun i w ramach piaszczystych plaż w Playa del Carmen, ale jest dużo więcej w Jukatanie, z czego można korzystać. Dla wszystkich, którzy chcą odkrywać urozmaicone przysmaki jakie ma do zaoferowania Półwysep Jukatan, dobrze jest, aby mieć plan z wyprzedzeniem. Warto też zaplanować wczasy na Jukatanie w dobrym kierunku, ponieważ pora deszczowa od maja do października sprowadza niesie ze sobą zwykle niskie temperatury. Sezon turystyczny jest również od grudnia do marca, więc można wtedy wpaść na mniejszy ? biorąc to wszystko pod uwagę zaplanuj podróż odpowiednio.

Nurkowanie z rekinami

Holbox Island, blisko wybrzeża Jukatan, jest jednym z największych na świecie oaz dla nurków. Wystarczy tam pojechać, założyć płetwy i maskę ? by przeżyć najwspanialsze zanurzenie w swoim życiu.

Odwiedź światową sławę archeologiczną
Uważany za jeden z najważniejszych regionów Mesoamerica, Jukatan ma w sobie wiele ogromnych świątyń i ruin, szczególnie z okresu Majów. To właśnie tam można podziwiać skomplikowane rzeźby z kamienia, które zdobią jego ściany.