Siłownie

Dbanie o kondycję fizyczną jest zawsze sprawą indywidualną. Są osoby, które nie lubią się przemęczać, wolą w czasie wolnym leżeć na kanapie i oglądać telewizję, lub siedząc w fotelu czytać gazetę. Niestety, nie jest to dobre dla zdrowia.
Owszem, odpoczynek po pracy musi być, ale lepiej żeby to był wypoczynek aktywny. Już sam długi spacer, po całym dniu pracy poprawia samopoczucie, dotlenia organizm i powoduje, że przestajemy czuć się zmęczeni.

Osoby, które lubią sport, uprawiają różne dyscypliny, najczęściej bieganie, piłkę nożną, siatkówkę lub nordic walking. Są to sporty nie wymagające specjalnych predyspozycji, bo w piłkę można grać nawet na łące, biegać praktycznie wszędzie a nordic walking uprawia się w każdych warunkach, nawet chodząc turystycznie po górach.

W miastach, gdzie o łąki raczej trudno, zainstalowano siłownie.
Są to specjalnie zaadaptowane duże, jasne i przestronne sale, wyposażone z sprzęt do ćwiczeń różnych partii mięśni. Takie sprzęty pomagają poprawić sylwetkę, rozwinąć masę mięśniową, a co najważniejsze, ćwiczenia to też forma odpoczynku i relaksu. W dużych miastach, jak na przykład Kraków siłownia jest również miejscem ćwiczeń dla osób chcących zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów. Bieganie po bieżniku, jazda na rowerku stacjonarnym czy chodzenie na stepperze, nie jest uciążliwe a może przynieść wiele korzyści. Dla osób, które preferują intensywniejsze ćwiczenia proponowane są urządzenia takie jak wyciągi, suwnice na nogi, ławka do brzuszków czy tak zwany motylek.

Każda ceniąca się siłownia zaopatrzona jest w mnóstwo różnych urządzeń, z których warto skorzystać, oczywiście w miarę swoich sił i możliwości.