Kosmeceutyki – coś więcej niż kosmetyki

Ostatnimi czasy mamy coraz większy wybór kosmetyków na rynku, a ich producenci prześcigają się, aby zachęcić nas do kupowania właśnie ich produktów. Choć kosmeceutyki powstały już w latach 70-tych ubiegłego wieku, to pojęcie to dopiero niedawno stało się popularne i ma nas zachęcić po sięgnięcie po właśnie tego typu specyfiki..
Kosmeceutyki są niczym innym, tylko preparatami łączącymi właściwości pielęgnacyjne ze wspomagającymi leczenie. Są skierowane do osób cierpiących na schorzenia skórne, dostępne są najczęściej w aptekach, ale można je kupić także w dobrze zaopatrzonych drogeriach.
To preparaty, które oprócz właściwości pielęgnacyjnych spełniają w pewnym sensie rolę leku. W składzie kosmeceutyków znajdziemy duże stężenia substancji aktywnych, witamin i wyciągów z roślin. Ich zaletą jest niewątpliwie brak szkodliwych konserwantów, choć nie ma co do tego uregulowań prawnych, warto więc przed zakupem sprawdzić skład preparatu i skonsultować się z farmaceutą, aby dobrać odpowiedni dla nas kosmeceutyk.