W dzisiejszych czasach nadwaga stała się poważnym problemem społecznym. Dotyka ona coraz to większą liczbę ludzi. Wynika to po części z trybu życia współczesnego człowieka, któremu brakuje ruchu.

Aktualnie ludzie prowadzą siedzący tryb życia co negatywnie wpływa nie tylko na kondycję, ale także na ich wagę.

Wszystkie te czynniki powodują, że coraz większą liczbę ludzi przyporządkować można do grona otyłych. Ktokolwiek walczył ze swoją nadwagą dobrze wie, że sama dieta to nie wszystko – aby uzyskać smukłą sylwetkę konieczne są regularne ćwiczenia.

Jednak trening treningowi nie równy. Ponadto, wiele osób po prostu nie ma czasu na regularne treningi. Jednak coś trzeba robić aby pozbyć się nadwagi.

Prawdą jest, że na niektóre rodzaje ćwiczeń po prostu nie warto tracić czasu. O tym które aktywności są najlepsze w walce z otyłością można dowiedzieć się stosując przelicznik spalania kalorii.

Interfejs serwisu jest podobny do opisywanego poprzednio kalkulatora kalorii. Po lewej stronie mamy dostępną listę ćwiczeń pogrupowanych w kilka kategorii. Po wybraniu ćwiczenia należy określić jego przewidywany czas trwania oraz naszą wagę.

Prezentowane raporty zawierają informacje na temat spalonych kalorii podczas ćwiczeń w postaci przystępnych wykresów oraz tabel. Dużą zaletą jest niewątpliwie możliwość układania bardziej rozbudowanych planów treningowych, złożonych z różnych ćwiczeń.

Ciekawostką jest możliwość sprawdzania ile kalorii spalają pracownicy najpopularniejszych zawodów jak hydraulik, górnik a także pracownik biurowy.

Mam nadzieję, że opisywane narzędzie okaże się pomocne wszystkim osobom poważnie traktującym temat odchudzania. Liczę również, że zachęci ono wszystkich tych, którzy poniechali regularnych ćwiczeń ze względu na brak efektów przy poprzednich próbach odchudzania. Jakiekolwiek zamiary by nie były ćwiczyć warto, a im lepsze nasze treningi tym lepiej dla naszego zdrowia!