Florencja została założona przez Etrusków. Zburzona w 82r. p.n.e. przez Sullę, została odbudowana przez Juliusza Cezara 23 lata później i stanowiła kolonię dla byłych żołnierzy. Przez kolejne stulecia była zdobywana i tracona. W XI wieku, ze względu na swoje położenie pomiędzy Francją a Rzymem, Florencja stała się ważnym ośrodkiem handlowym i węzłem komunikacyjnym. Miasto zaczęło nabierać znaczenia politycznego i gospodarczego. W XIII wieku w mieście bito złote monety- floreny. Moneta florencka stała się w krótkim czasie najbardziej pożądaną walutą średniowiecznej Europy. Liczne i bogate zakłady sukiennicze i jedwabnicze, rozwój banków i wszelkiej formy obrotu finansowego sprawiło, że Florencja stała się niezwykle bogata.

—–
Jeśli właśnie jesteś na etapie remontu domu i poszukujesz drzwi, zobacz co się znajduje pod linkiem drzwi Katowice – oprócz bogatej oferty otrzymasz także fachową pomoc.

Niewiele czasu Ci zostało do rozpoczynającego się urlopu, a jeszcze nie podjąłeś decyzji dokąd jechać? Sprawdź Bułgaria Last Minute, a może okazać się, że jest tu propozycja idealna właśnie dla Ciebie!
—–
Po zarazie, która miała miejsce w połowie XIV wieku i przyczyniła się do zubożenia społeczeństwa i wybuchu powstania, władzę później przejął ród Medyceuszy. Ich prawie trzy stulecia rządzenia uczyniły z Florencji wspaniały ośrodek gospodarczy i kulturalny. W tym okresie w mieście tworzą Leonardo da Vinci i Michał Anioł.

W pierwszej połowie XVIII wieku Toskania, a wraz z nią Florencja przeszła pod władanie Habsburgów, a po nich władzę przejął ród Lorena. Przez 7 lat na początku XIX wieku miasto było stolicą Królestwa Etrurii, w 1860 roku przyłączono ją do Królestwa Sardynii, a od 1865 do 1870 Florencja była stolicą Zjednoczonych Włoch.

Obecnie Florencja to jeden z popularniejszych centrów turystycznych Włoch, która noclegi, podobnie jak apartamenty Hiszpaniaoferuje przez cały rok w bardzo zróżnicowanych cenach.