Jedna z najważniejszych i najliczniej odwiedzanych przez turystów galerii we Florencji to Galeria Uffizi. Położona w pobliżu Piazza della Signoria składa się z dwóch prostokątnych budynków połączonych trzecim, wychodzącym galerią nad rzekę Arno. W okolicy można znaleźć ciekawe noclegi.

—–
Uwielbiasz wspaniałą pogodę, ciepłe morze i wyśmienitą kuchnię? Jeśli tak, to wczasy Bułgaria są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!

Wygodne i komfortowe apartamenty Jastrzębia Góra to zakwaterowanie nad Bałtykiem dzięki, któremu spędzisz niezapomniane wakacje.
——
Budynek galerii rozpoczęto budować w XVI wieku na polecenie rodu Medyceuszy, który miał mieścić urzędy administracyjne i sądownicze. W 1581 roku ukończona budowę, a na jej najwyższym piętrze powstała galeria utworzona przez Francesco I de’ Medici dla umieszczenia tam kolekcji dzieł sztuki zgromadzonej przez Medyceuszy.

Galeria Uffizi

Obecnie na pierwszym piętrze jest „Gabinet Rysunków i Sztychów”, którego kolekcję zapoczątkowały gromadzone w XVI wieku zbiory Ludwika Medyceusza. Drugie piętro to galeria mieszcząca się w 45 salach. Oprócz zbiorów malarstwa umieszczono tu Archiwum Państwowe przechowujące cenne dokumenty związane z historią Florencji. Galeria w swych zbiorach posiada obrazy najsławniejszych artystów, takich jak Michał Anioł, Tycjan, Leonardo da Vinci, Rafael, Carvaggio, Rubens, Rembrandt czy Botticelli. Są tu także dzieła, które wykonali Andreo del Sarto, Durer, Bronzino, Rembrandt, Rubens, van Dyck oraz Hogarth i Delacroix.

W salach znajduje się również kolekcja starożytnych rzeźb, wystawiane są także gobeliny. Turyści mają okazję zobaczyć wizerunki polskich władców, których jest w galerii naprawdę sporo.