Calcio Storico to święto związane z obchodami dnia św. Jana Chrzciciela, patrona Florencji. 24 czerwca, w dniu Św. Jana, w mieście odbywają się liczne zabawy, które trwają do późnych godzin nocnych i kończą się wspaniałym pokazem sztucznych ogni, który rozpoczyna się o 22.00 na Piazzale Michelangel. Najlepiej być o tej porze na północnym brzegu rzeki Arno, gdyż właśnie stąd roztacza najwspanialszy widok na to niezwykłe wydarzenie.
—–
Wszystkim miłośnikom kąpieli słonecznych i morskim polecamy nasze oferty – noclegi nad morzem bezpośrednio od właścicieli w najpiękniejszych miejscowościach nadmorskich.

Jeśli planujesz budowę domu, koniecznie sprawdź jakie zaopatrzenie i warunki oferują materiały budowlane Wrocław– renomowani producenci oraz specjalistyczne doradztwo i fachowa pomoc.

Marzysz o wypoczynku nad ciepłym? Jeśli tak, zapraszamy na Bułgaria wczasy – wyjątkowo interesujące oferty zakwaterowania na czarnomorskim wybrzeżu.
—–
W następującą po tym dniu niedzielę odbywa się finałowy mecz „antycznego futbolu”, czyli mieszaniny futbolu, rugby i wrestlingu. Na boisku nie przestrzega się żadnych reguł. Drużyny piłkarskie są odziane w XVI-wieczne stroje, a sam mecz rozgrywa się na Piazza Santa Croce. W grze uczestniczą czteroosobowe zespoły, reprezentujące cztery dawne rioni (dzielnice) miasta. Walka jest zacięta i niekiedy brutalna. Zwycięski zespół dostaje do zjedzenia cielę. Ma to miejsce w czasie następującej po „meczu” ulicznej zabawy. Każdemu meczowi towarzyszy barwna parada kostiumowa, którą naprawdę warto zobaczyć.