W sieci możemy przeczytać milion artykułów o tym jak ekonomicznie pakować walizkę przed podróżą. Większość z tych publikacji przypomni także o tym jak ważne jest bycie na lotnisku na czas i nie zapominanie takich rzeczy jak paszport czy bilety lotnicze. Żaden jednak z tych artykułów nie wymienia rzeczy, których nie powinno się brać w podróż, ponieważ są stratą miejsca w bagażu, czy po prosu nie wolno ich przewozić.

Zacznijmy od tego, że należy być szczególnie ostrożnym jeśli mamy zamiar przewozić jakikolwiek sprzęt elektroniczny. Często w trakcie podróży może ulec uszkodzeniu. Nie bierzmy go najlepiej ze sobą jeśli nie ma takiej konieczności lub chociaż zminimalizujmy jego ilość. Zamiast brać 17 calowego laptopa weźmy tablet albo smartfona.
Nie warto także pakować puszek z jedzeniem, czy w ogóle produktów spożywczych, bo tylko nie potrzebnie zajmują miejsce w bagażu, a metalowe puszki mogą wzbudzić podejrzenia ochrony. Wszystko to jest dostępne na miejscu lub można kupić coś do jedzenia na lotnisku.